Nuotekų vamzdžiai namo viduje – dilema

Sveiki, gal kas gali duot protingu patarimu del nuoteku vamzdziu namo viduje?

Beda ta, kad visi sanmazgai gaunasi priesingoje namo puseje, nei nuoteku sulinukas (kitaip tiesiog nere galimybes fizizkai, tad variantas perkelti sulinuka i kita vieta nesvarstomas).

Dizdziausia galvos skausma kelia namo viduje jau isbetonuotas rostverkas (2x ), betonavimo metu nuolydi ir tikslia vamzdzio vieta numatyti buvo gana sunku, nes viduje grunto lygis kelesi nemazai.

Raudonais burbuliukais pazymejau numatomus nuoteku taskus. Juodai pazymejau  kur reiketu kirsti betona.

nuoteku vamzdziai

Kastis po 60cm rostverku dabar atrodo  neprotinga, tad mastau apie prasigrezima kiaurai betono.

Gal kazkas gali duot protingu patarimu kaip daryti dar?

Grindu lygis virs rostverko bus ~17cm,

13 komentarų “Nuotekų vamzdžiai namo viduje – dilema

 1. Kad išgręžti horizontaliai skylę, reikia iškasti nemažą duobę, kad būtų priėjimas. O gręžiant labai svarbu nepažeisti rostverke esančią armatūrą, dėl ko susilpnės konstrukcija.

  Patinka

 2. Atsikasi smeliuka aplinkui ir su paprastu perforatoriumi isdauzai skyle. Svarbiausia i viska ziureti paprasciau. Nesugrius tas namas.

  Patinka

 3. Pasamdyk porą vietinių “bedarbių“, už 20 EUR perkas visą namą 🙂 O jeigu be pokštų – tai ne vienas statytojas atsikasė jau užpiltą smėlį ir nuotėkų vamzdžius paklojo po rostverku. Aš dar papildomai nusifotografavau tas vietas su rulete dar neužpylus – dabar tiksliai žinau, kur yra poliai ir kur kasti nėra prasmės 🙂 Laukia ir manęs tas malonumas.

  Paspaudė "Patinka": 1 person

 4. Aš paklojau kanalizacijos vamzdį prie užpildamas smėliu po rostverku. Sutaupiau kasybų, bet žemai atsidūrė kanalizacijos išėjimas, tai buvo kiek brangiau įsirengti valymo įrenginius (teko pailginimą pirktis).

  Jūsų atveju dvejose vietose pradaužyt rostverką nebus baisingai sunku. Tik palikit šiek tiek vietos vamzdžiui, kad nebūtų įsirėžęs į pamatą.

  Patinka

  • galejau ir po rostverku det, bet kadangi pries uzpilant zvyru zeme jau buvo kazkiek isalusi, o uzpilti butinai norejau iki dideliu salciu, nutariau tai veliau padaryt, teoriskai viska galeciau net virs rostverko palikt, arba tik kelis cm pradauzyt rostverko, nes grindys kelsis ~17cm

   Patinka

   • Virš rostverko nelabai išeitų. Neužtektų aukščio nuolydžiams, plius tose vietose jau apšiltinimo minimaliai liktų. Kaip suprantu tie 17cm tai 10cm EPS ant rostverko ir ~7cm betono? Geriau truputį pavargt ir padaryt normaliai.

    Ir dar patarimas namo viduje į paviršių išsivesti 110mm vamzdžius ir tik virš betono siaurinti iki mažesnio. Jei ką bus paprasčiau išvalyt, atkimšt ir t.t.

    Patinka

 5. Prakasiau 90cm be didelio vargo, nereikėjo jokių laiptų daryti, kad iš namo išeitų 80-90cm. Be laipto kasti yra daug geriau, nes geriau nubėga ir lengviau išvalyti reikalui esant. Bet šiais laikai niekas nesivargina, kasa kelis cm o paskui padaro laiptą kiek reikia, paima pinigus ir atia 🙂

  Patinka

  • Nuotekų vamzdis turi būti paklotas su nuolydžiu 1m/1-2cm. Kitaip vanduo greitai nubėgs, o turinys ir pasiliks vamzdyje. Tam ir daro laiptus (prakritimus).

   Patinka

   • Tai nuo kiekvieno tasko vamzdis vis tiek eina verikaliai, o po to jau su nuolydziu. Tik kasant giliau ir paskaiciavus visus nuolydzius teisingai laipto nereikia.

    Patinka

 6. koks rostverko aukštis?
  pas mane 60 cm, kadangi namas irgi ilgas, per ilgį vos ne 20 metrų, viduj irgi reikėjo kirsti per du pamatus. Tai vienam iškaliau skylę, o kitame jau gavosi kad po pamatu palindo.
  Nuolydį porą cm didesnį padariau tik toj vietoj, ir viskas gerai 🙂

  Patinka

   • taip, 110.
    Skylė aišku didesnė kažkiek.
    Pamatas toj vietoj vos apie 30 cm, tai teko pasidusint nemažai, vos ne visą dieną vargau 🙂
    Teko ir armatūrą vieną ar dvi pjauti, priėjimas labai nekoks, bet po biškį po biškį pavyko…

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s