PERDANGA

Perdanga pradėta dėti gegužės 31d. Pradžioje susikelti balkius turėjom pagalbininku, o vėliau dirbom su uošviu kelis  savaitgalius. Darbų palengvinimui uošvis atvežė vežimėlį, balkiai sunkūs ir dideli, todėl susikrovus po keleta buvo tikrai lenva trasportuoti. Taip pat, kraną, su juo greitai buvo sukelta visa mediena.

Balkiai buvo dedami kas ~ 54cm , kad veliau galima butu italpinti 56.5cm vata. Balkiu galu izoliavimui naudojom pergamina, ir viska apmurijau blokeliais. Monolitinio ziedo atsisakem, tikiuosi laikas neparodys, jog tai buvo blogas sprendimas.. 🙂

sijos

8 komentarai “PERDANGA

 1. gal galit pasidalint perdangos planu, arba bent parametrais – ilgis / aukštis / storis; labai įdomu įvertinti šiuos parametrus.

  Patinka

  • pridejau perdangos plana, su minimaliais pakeitimais taip ir padarem.
   sijos 250x80x~4500
   murlotai eina visu perimetru ir priverzti prie kiekvienos sijos, tad sijos eina kaip stygos saugancios nuo sienu issisketimo. BLokeliai armuoti kas 3 eiles. Palepe bus negyvenama, siltinsim tarp siju 25cm + 10cm is virsaus, viso 35cm

   Patinka

   • 250×80 tai čia arti monolito gaunas 🙂 su tokio tvirtumo perdanga tikrai stogas net neturi šansų skėstis, ir išsakyti nuogastavimai yra bereikšmiai !
    labai įdomus ir netradicinis projektuotojo darbas, nes visi lyg ir įpratę kitaip daryti – perdangą minimizuoti, kad kainuotų pigiau, grindis daryti iškart (nepamirškim plokštuminio).
    lauksime ir kitų įrašų, kur tikimės vėl atrasti kažką naujo!

    Patinka

 2. o būna ir taipp…, ir kiek sutaupėt jūsų manymu ant betoninio žiedo, kas laikys stogą, nesurišti blokeliai?

  Patinka

 3. Murtašis matau numatytas. Tai gal jį gerai įtvirtins.
  Jei stogas gerai įtemptas tai gal nieko baisaus.
  Bet… pažįstamas pirko pusbaigtą namą. Pataupyta ten buvo. Tai vis burbteli ‘na gal nenukris perdanga ant galvos..’. Taigi, geriau daryti tvarkingai ir gyventi ramiai 😉
  Vatos prasmės tarp balkių prasmės nematau – garsas juk per balkius eina. Vatą reikia ant viršaus dėti, kad ir ploną, kelių cm.
  Mano perdanga: 20x5x400 cm balkiai kas 65cm – tai minimalus stiprumas, bet man daug ir nereikia palėpėje.

  Patinka

  • Pagal projektą matau, kad namas vieno aukšto, todėl greičiausiai palėpė (pastogė) bus negyvenama, o vatos tarp balkių paskirtis – atskirti šildomą patalpą nuo nešildomos.

   Keturšlaičio stogo apkrovos per murlotus į sienas tolygiau pasiskirsto, nei pvz.: dvišlaičio, todėl sienos kažkiek susiriša. Aišku, g/b žiedas pilnai užtikrintų ramų miegą audrų metų 🙂 manau šitą klausimą turėtų spręsti konstruktorius.

   Patinka

 4. Ant perdangos sukonstavom karkasa su “atramineem sienelem“ i kurias remiasi gegnes, tad norisi isvengti galimybes ilinkti sijom,
  Taip pat palepe planuojam naudoti kaip dideli sandeli ilgalaikiam daiktu sandeliavimui 🙂

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s