KAMINAS IR KOLONA

Nors pagrindinis šildymas pas mus numatytas – dujinis, tačiau statėm kaminą, nes ateityje planuojam kombinuoti kietą/dujinį šildymą. Pirkom Konekt kamino sistemą 180mm + 2 vent+2vent (pasirinkima lėme tik geriausia kaina, turėjau nuolaidos kuponą dar nuo Restos, tad kaina buvo ženkliai geresnė, nei kitų alternatyvų).

Nuo žemės lygio darėm 2 ventiliacinius kanalus, į vieną eis toks kaip ir alsuoklis (nuo aukščiausio nuotekų taško iš virtuvės), kitas bus naudojamas 2 san mazgų ventiliacijai, kai nedirbs rekupas (pvz karštuoju periodu). kiti 2 vent kanalai  pradėti nuo ~180cm aukščio (prieš tai silikatinių plytų pagrindas), į vieną ventiliacijos šachtą iškart buvo dedamas polipropileninis vamzdis/dujų kondensacinis kaminas, į kitą bus įleistas virtuvės gartraukio išmetimas.

Kaminą statėm patys.

Stogo karkasas “gražiai apėjo kaminą, vėliau šiuos tarpus apdėsiu kieta priešgaisrine vata.

Kamino apatinis sijonas buvo padarytas darant stogo dangą, ir vėliau tiksliai išsimatavus ir sugalvojus ko norim, buvo užsakyta skarda kamino apskardinimui. Ventiliacijos kanalams angos buvo padarytos iš šonų ir uždengtos papraščausiom grotelėm, nudažytom derančia spalva.

Kaminą apskardino toks Artūras, gražiai tvarkingai padarė savo darbą. Drąsiai rekomenduoju, jei kam reikia apskardintojo Vilniuje ar jo rajone mielai pasidalinsiu kontaktais. Žinau, kad kepurelė ant kamino sukuria papildomą pasipriešinimą dūmams, tačiau kaip ir sakiau, kieto kuro kaminas bus nenaudojamas, arba naudojamas labai retais atvejais, tad  vandens/sniego patekimas pro kaminą būtų problema ( kol nebuvo stogelio, per lietų įkišus ranką į kaminą apačioje, aiškiai jautėsi lietaus lašai). Beje, šitoje nuotraukoje matosi ir ventiliacijos kaminėlis įmontuotas stogo skardoje, pirminė mintis buvo, jį naudoti palėpės erdvės oro ventiliacijai/ištraukimui (oro paėmimas ateina per neuždengtą angą ties įėjimu/kolona, bei per kelių cm tarpus tarp neoporo ir difuzinės plevelės). Tačiau šiuo metu ventiliacijos kaminėlio vamzdis nepradurtas per difuzinę plevelę, ir jis realiai ištraukinėja orą iį tarpo tarp skardos ir plevelės.

KOLONA

Dar gręžiant polius visam namus, buvo padarytas polis ir kolonai. Projekte buvo suplanuota 25×25 betoninė kolona, tačiau nusprendžiau daryti 25cm skermens apvalią koloną. Plastoj nusipirkau 25cm diametro plastikinį vamzdį  (sienelės storis 0.5, tad kolonos diametras gavosi  24cm. Taip pat, užsisakiau armaturos karkasą ir per kelias valandas užbetonavom koloną. Rezultatu patenkintas, gavosi lygi ir graži kolona, betono tekstūra gavosi tokia lygi, kad draugai net klausinėjo, kur užsisakinėjau betoninę koloną 😀

Užbetonavom….

Vamzdis vėliau išilgai buvo įpjautas bulgarke ir gražiai nusiėmė.

7 komentarai “KAMINAS IR KOLONA

    • betona pyliau is virsaus pro maza tarpuka paciam murloto kampe (buvau pasidares toki piltuva), toki stengemes nei per skysta nei per minksta daryt, ir plaktukais smarkiai dauzem nuo pat apacios (aisku pildami po kibira betono, o ne visa betona iskarto). kai viskas pakilo iki virsaus, buvo ziauriai daug vandens, kisant pagali tai atrode, kad apie 1m skystimo buvo, tai auksciausiam taske prigreziojau skyliu ir taip per kazkuri laika nuleidau visa ta skysta vandens/cemento mase, kol virsui liko tik betono mase.

      Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s