Grindų paruošimas betonavimui

Grindų pagrindas (žvyras) buvo trombuojamas keliais etapais: dar prieš pradedant kelti sienas, vidaus nuotekų klojimo metu (su vibrokoja), bei prieš pat klojant polistirolą.

Visą darbą pradėjau, nuo lazerio pagalba atžymėtos atskaitinės linijos išsivedimo visame name, kurios pagalba matavausi  aukščius visuose kambariuose.

Žvyro lyginimas sudėtingas ir varginantis darbas, kuris praktiškai buvo atliktas ropojant ant  kelių (Ačiū Mamai, kuri padėjo).Kaip kartais buna, nepavyko iš pirmo karto įvertinti žvyro susėdimo galimybių, tikėjomes sutrombuoti 1-2cm, dėl to išpradžių į namą suvežiau visą žvyrąb – kiek turėjau, o vėliau teko ~25 karučius išvežti atgal.

Žvyro lygio aukščio matavimui naudojau “Mierka“, ant kurios buvau atsimatavęs reikiamą liniją, ir betkur ją pridėjęs žinojau ar toj vietoj žvyro reik daugiau ar mažiau.

Atvažiavo medžiagos.

Naudojau EPS100  1000x1000x100 polistirolą dviem sluoksniais (viso 20cm).Beje, keista patirtis su vielos tinklu. Užsakiau 4mm storio tinklą 20×20 akim. Atvežus tinklą, gal ir nebučiau nieko pastebėjęs, jei ant paviršiaus negulėtų 3 vnt akivaizdžiai storesnės vielos tinklo (kaip pasirodė pamatavus – ta storesnė viela ir yra būtent 4mm). Pirkau iš statybinių medžiagų tiekimo įmonės,  bet į problemą labai operatyviai ir profesionaliai sureagavo pats gamintojas, atvažiavo pažiūrėti, paaiškino, kad storio tolerancija yra nuo  3.7mm iki  4.xmm, tačiau mano atveju, absoliučiai nei viena viela netraukė net iki 3.5mm. Probleą išsprendėm atvežant tokį pat kiekį pakaitinio tinklo, tad nematau tikslo viešint pavadinimus. Gal tas 1mm juntamo skirtimo ir nesudarys, tačiau  mano akys ir taip ganėtinai didelės.  Tiesiog norisi gaut bent jau tai – ką perki.

Dedam plevelę ir polistirolą.

Visame, šiame darbe, niekaip negaliu atsidžiaugti fone matomom polistirolo pjaustymo staklytėm, kurias paskolino fasadininkai (žiema jiem jų nereik). Tiesiog baisu pagalvoti kiek papildomų šiukšlių/granulių būtų, jei bandytum viską pjaustyti peiliu/pjūklu.

Aukštis name ženkliai pasijautė, ypač ties langais. Dėja, vitrinos montavimo metu, nepavyko išvengti kliurkos, vitrinos apačios atskaitos tašku paėmiau ne rėmo apačią, o popalanginio profilio apačią, dėl ko dabar turėsiu 2-3cm tarpą, nuo grindų, 0 iki rėmo apačios 😦  reikės daryti laiptuką.

8 komentarai “Grindų paruošimas betonavimui

 1. Sauniai sekasi jums 😉 pas mus ir dabar tokie darbai. Tik mes juodgrindes pylem patys. Man bent jau pasirode lengvesnis darbas nei zvyra lygiai issilyginti 😉 as vitrininiu langu remo apacia paemiau kaip grindu 0. Ir laiku pastebejau. Nes buciau ir tokia kliurka pasidares. 😉 as jusu vietoj jokiu laiptuku nedaryciau, tiesiog plintusas uzsides ir tiek 😉 tik einant i terasa koja auksciau reiks pakelt. 😉

  Patinka

  • Aš irgi dėčiau plintusą. Laiptukas maišys ir didėja rizika tiesiog už jo užkliūti. O kai mes darėm šį etapą, tai irgi atskaitos taškas buvo vitrinos apačia.

   Patinka

  • langu montuotojai turi balta plastikine juosta, priklijuojama, tai ja priklijavus, turbut net nepastebetum, kad ten kazkas netaip su tuo langu

   Patinka

 2. Atgalinė nuoroda: Grindinio šildymo ir vandentiekio vamzdelių klojimas | Arturo ir Egles namas
 3. Atgalinė nuoroda: Grindų betonavimas | Arturo ir Egles namas
 4. Pagal tehnologija jokiu budu nagalima kad sildimo vamzdelis tvirtintusi ir liestusi su armaturos tinklu,labai daug rimtu klaidu.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s