Grindų betonavimas

Taigi,  nuo tada, kai pradėjom lyginti ir tankinti gruntą, iki faktinio grindų betonavimo  praėjo 1,5mėn. Realiai darbai užtruko 5 savaites (su paruošimu ir grindinio šildymo išvedžiojimu )nes dar savaitę laukėm betonuotojų.

Betonuotojų kontaktus kažkas rekomendavo čia. Kad betonuotojai vietiniai, ir mano rajone yra išbetonavę ne vieną namą, laikiau pliusu, tačiau bendravimas (tiksliau negalėjimas prisiskambinti ir tiksliai susitarti kartais erzino).  Realiai iki pat betonavimo išvakarių nebuvau tikras ar  data nebus nukelta (~23h gavau sms, kad betonuojam rytoj) 🙂

Neskaitant nesusipratimu su datų derinimu – viskas praėjo lyg ir neblogai. Betonavimo diena atvažiavo jų užsakytas plautas žvyras, ir jie su visa technika. Kol brigadininkas nuvažiavo pasikrauti cemento, likusieji pasiruošė atskaitos taškus ant sienų, išsivyniojo šlangas, užsidengė durų staktą nuo galimų pažeidimų. ir ~11h prasidėjo betono padavimas.

 

Nors kompensacinė juosta ir jos padėjimas įėjo į kaina,  nusprendžiau prie išorinės sienos visu perimetru susidėti 2cm  polistirolo juosteles, visur kitur jie naudojo  5mm storio kompensacines juostas (kurias kaip vėliau paiškėjo patys pasidaro susipjaustę paklotą po laminatu).

 

Dar darbų derinimo metu, mane labiausiai neramino kompensacinės siūlės plokštumoje klausimas. Mano  įsitikinimu, kompensacinę juostą reikėtu  dėti visur (tarp kontūrų, ant slenksčių ir pan), tačiau betonuotojas atsisakė naudot juostą, nes “niekas taip nedaro“ ir primygtinai siūlė betoną, tiesiog įpjaudinėti, vėliau ant viršaus užsitrina su “lėkšte“ ir  betonui išdžiuvus trūkimai atsiranda planuotose vietose. Pasišnekėjus su techniniu prižiūrėtoju, jis tą kaip ir palaimino, tad taip ir darėm.

2016-04-28 14.09.34

Taigi, apie 20h turėjom tokį vaizdą. Mažajame wc suformuoti nuolydžiai keliom kryptim.

duso nuolydziaiDidesniame WC, ir katilinėje    padaryta -1cm, kad vėliau galima būtų tiksliai sužaisti su nuolydžiais.

 

Dirbo 3 žmonės. kaina 6,2eur/m2 su medžiagom, viso priskaičiavo 116m2, nors pagal projektą pora kvadratų turi būti mažiau, bet nesiginčijau 🙂 buvo  atsivežę 40 maišų cemento,  maišant paskutines maišykles patys buvo prikrovę į kelnes, nes sulyg paskutiniu maišymu,  viskas ir baigėsi (liko nepanaudota 2 kibirai betono).  Sluoksnis buvo ~7cm, tad susipylė ~8m3 betono.

 

Kadangi patalpose didelė drėgmė,  atsirado gana įdomus dalykas. Kondensatas ant lubų plėvelės, tose vietose, kur eina medinės sijos. Vidinė plėvelės pusė sausa. Kas nors turit ką apie tai pasakyt?

8 komentarai “Grindų betonavimas

 1. Dėl kondensato: kylanti drėgmė kondensuojasi ant šalčiausios perdangos vietos. Kadangi tarp sijų akmens vata, tavo atveju šalčiausia vieta ties sijomis.

  Patinka

 2. Wavin PB vanzdžių instrukcija: “6 bar slėgis turi būti išlaikomas visą išlyginamojo sluoksnio klojimo (liejimo) ir kietėjimo proceso laiką, kad vamzdžiai nebūtų pažeisti“.
  Neretai liejikai to net nežino.
  JAV šie vamzdžiai uždrausti kaip nepatikimi,. o Anglijoje, girdėjau, tik tokius ir naudoja nes lengva dirbti. Priekabioji ES jų nedraudžia, tai gal nieko blogo 😉

  Patinka

  • yra viena vitrina iki zemes, nelabai dabar ten ka yra spresti. kaip jau rasiau anksciau, ten mano kliurka, nes tarp grindu betono ir remo apacios dabar yra ~3cm tarpas. reikes kazkoki imporvizuota didesni plintusa det.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s