Tinkavimas

Vidinių sienų tinkavimas – procesas po kurio  vidaus vaizdas smarkiai pasikeičia!

Meistrų atrankos realiai nevykdžiau, o pasiklioviau Statau sodyba ir Namukas ir kitų aprasyta patirtim tinkavimui su gipsiniu Knauf mp75 tinku kurį atliko Aliaus komanda Tinkuotoju puslapis.  Alius, tel. nr. 867863773

Išpradžių sprendžiau kokį tinką (gipsinį iš maišelių, kalkinį iš maišelių ar kalkinį skiedinį  atvežtą savivarčiu) naudoti. Kalkinio skiedinio iš betono taško naudojimą atmečiau praktiškai iškarto, pagrinde dėl  Statau sodybą pasirinkto varianto – dažymo tiesiai ant gipsinio tinko (be papildomo glaistymo)  ir po apsilankymo pas Eleną ir sienų apžiūrėjimo gyvai abejonių nebekilo – darysiu taippat.

Prieš tinkavimą  Alius iškart klausė kaip bus su elektros rozečių dėžutėmis? Ar jas statysim prieš tinkavimą ar po? Išdalies dėl laiko stokos, ir būtent dėl sienų storio skirtumo, nusprendžiau dėžutes montuoti po sienų tinkavimo, tačiau dabar galvoju, kad gal butų buvę geriau, jei jos būtų istatytos iškarto.  Tokiu atveju, tikriausiai tereiktu nusipirkti tik ilgesnių varžtukų, kurie prisuka mechanizmus prie kaušelių. Mano atveju, kaušeliai vis dar nesustatyti,  bet jau dabar matau rizikų, kad gali nepavykti labai gražiai užtaisyti ertmių aplink rozetes, o neplanuojant papildomo glaistymo sluoksnio ant tinko tai gali tapti problema.

 

 

Pasiruošimas tinkavimui:

Kiek spėjau, didžiausias štrabas skiediniu užtepiau pats- likusias užtepė tinkuotojai.

Darbai prasidėjo nuo visų sienų gruntavimo ir kampuku bei angokrascių paruošimo, tas užėmė lygiai 2 dienas  dviem žmonėm. Pats tinkavimas (tinko užpurškimas/lyginimas/užtrynimas) užėmė  2,5 dienos. VIso  gavosi  282 m2 sienų ir 62m angokraščių.

Tinkavimas

tinkavo jau trise, užtruko ~2,5 dienos. Pirmą savaitę po tinkavimo, langus laikiau uždarytus, tad drėgmė namo viduje buvo milžiniška, vėliau kiaurą parą name buvo paliekami atidaryti langai ir skersvėjis. Iki pat išdžiūvimo sienos verkė, ty ant tinko laikėsi ganėtinai dideli lašai.

 

Sienų džiuvimas:

Praktiškai visos sienos išdžiuvo per 2-3 savaites, ten kur buvo mažesnis tinko storis, sienos pabalo jau po savaitės, ten kur buvo betoninės saramos, džiuvo beveik 3 savaites. TIk viena darbo kambario siena, kurioje panasu užsidėjo 2-3cm tinko  nėra iki galo išdžiuvusi net ir dabar, kai rašau šį tekstą, ty 5 savaitės (paskutinė nuotrauka su XPS).

 

Tiek uz m2 sienos tiek uz beginį metrą angokraščių suderėta kaina 7,5eur su medžiagom

344×7,5=2580eur

Meistrai skaičiuoja, kad vidutinė išeiga iš 30kg Knauf mp75 maišo – 2,5m2, kadangi mano sienos nėra idealiai lygios, o ir i tarpus tarp blokeliu kažkiek papildomai tinko išsinaudoja, išeiga gavosi ~2,2m2 iš maišo.

Po sienų tinkavimo tikrai atsiranda visokių idaužimų, įmušimų ar kažkokių kitokių pažeidimų, tačiau juos planuoju sutvarkyti lokaliai, ir tikiuosi, kad po dažymo jų nesimatys.

7 komentarai “Tinkavimas

 1. Atrodo gražiai ir lygiai. Atminkit, kad keramikiniai blokeliai labai kiauri, todėl statant rozečių dėžutes, palanges, atkreipkit ypatingą dėmesį sandarumui. Nesistenkit sukrauti tiek daug cemento maišelių į mažą plotą dėl galimų grindų įtrūkimų. Patarčiau užsandarinti grindų ir sienos sandūrą su specialiu hermetiku ar lipnia juosta, kadangi laikui bėgant yra tikimybė, kad grindys pasės pamato atžvilgiu ir pasidarys tarpelis. Ar tinkavot iki pat difuzinės stogo plėvelės? ar tik iki lubų garo plėvelės?

  Patinka

  • Viskas daroma maksimaliai sandariai. Del didelio svorio sukrovimo i maza plota zinau – cia meistrai nakciai taip susinese.. Kokiu specialiu hermetiku tept sienu/grindu mazga? nes sita vieta mane siektiek neramina.. Isorines sienos perimetru pas mane visur sudeta 2cm polistirolas, tad daug kur yra ganetinai nemazi tarpai, per kuriuos teoriskai gali buti nesandarumas per blokeliu vertikalius tarpus (nors visus tarpus esu uzpurskes makrofleksu dar pries polistirolo dejima ir grindu betonavima.

   Pas mane siltinta perdanga, po perdanga deta aliuminine garo plevele, kuri ant blokeliu uzeina 10-15cm ir ji visur priklijuota su aiuminine lipnia juosta, TInkuojant darbininku prasiau kad visur su tinku uzliptu ant pleveles virs lipnios juostos, tokiu budu sita vieta gavosi super sandari.

   Patinka

   • Sienos ir grindų mazgui naudosiu Siga fentrim 20 (100mm) juostą. Šiaip produkcija labai rimta, tik kaina stipriai kandžiojasi. Pataikiau per ebay nusipirkti 10rulonų už pusę kainos, todėl klijuoju net negalvodamas visur kur kyla įtarimų dėl sandarumo. Lauksiu iš Jūsų žinių kaip seksis dažyti sienas be glaistymo ar su daliniu glaistymu. Aš irgi linkstu link to,

    Patinka

 2. Arturai, jau ir pagyvenus kažkiek, ar patenkintas gipsiniu tinku? Ar labai jau apsidaužo? Darytum dar karta?

  Patinka

  • Na, tinkas tikrai nepalyginamai minkstesnis nei pas tevus name senas cementinis/kalkinis tinkas. Jokio kazkokio teigiamo pojucio del tinko nepajutau, o idauzimai nuo betkokio astresnio daikto prisilietimo tikrai yra, Vaikas su kokia medine kaladele trinktelna – irgi matosi. Tai vien tik del to tikriausiai nebesirinkciau gipsinio tinko. Tiesa kitas nemalonus dalykas, beveik puseje namo turejau perklijuoti plintusus (klijavau su Kliberit klijais), veliau perklijavau su skystais vinim. Nezinau ar cia kaltas gipsas, ar dazai (Fluger) ar gal vistik kokios kelios tubeles kliju blogu pasitaike, bet plintusai atsiklijavo nuo dazu (net dazu daugkur nenulupo), nors visi kolegos kraipe galvas ir sake, kad jiem kai reikejo nulupinet su tais paciais klijais klijuotus plintusus, tai atlupinejo su tinko gabalais.

   Patinka

 3. Tik komentaras – rekomendacija dėl meistrų superinė. Paskambinau pasitikslinti ir gavau aiškią, išsamią informaciją ir rekomendacijas dėl angokraščių. Vien iš to matosi, kad meistrų požiūris teisingas:)

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s