Laiptai į palėpę

Taigi,  prieš darant karkasą gipso lubom – reikėjo sutvarkyti patekimo į nešildomą palėpę angą. Tarpas tarp perdangos sijų ~55cm,  o  dažno vaikščiojimo, ir didelių gabaritų  daiktų nešiojimo  į palėpę neplanuojam, tad platesnio liuko kaip ir nebuvo tikslo dėti, juolab, kad ventiliacijos triukšmo slopintuvas buvo ~115cm nuo sienos. Apžvelgus kokių matmenų standartiniai gaminiai siūlomi rinkoje  liko tik 2 variantai  55x111cm arba  60x111cm.

Daug skirtingų gamintojų siūlo skirtingų komplektacijų ir “šiltumo/sandarumo“ liukų. Didžioji dauguma liukų siūlomi su ~3cm apšiltinimo sluoksniu, kas skamba juokingai,  šiltesni (kelis kartus brangesni) variantai siūlomi su ~6cm apšiltinimu, kas iš principo irgi beveik nieko, jei lyginsim su perdangos  Šiltinimo sluoksniu ~35cm vatos.

Pagrinde įkvėptas Raituzo patirties apie palėpės laiptus, nusprendžiau pirkti pačius pigiausius Fakro laiptus, kuriuos  Senukuose su  30% akcija pirkau berods uz  89eur.

Mano atveju, visas laiptų mazgas gaunasi žemiau perdangos balkių, tad nėra tikslo pirkti šiltesnio liuko, jei neplanuoju apšiltint ir nuotraukose matomos OSB plokstės. Vietoje to, ateityje pasigaminsiu papildoma smarkiai apšiltintą liuką, kuris žiemos metu užsidės ant liuko angos iš palėpės viršaus.

Beje, kad ir kaip skaičiavau ir gaudžiau centimetrus-  neivertinau, kad tuo metu dar nebuvo apšiltintas vamzdis/garso slopintuvas, kuriuo oras paimas iš lauko, tad teko apsispresti, ar ties liuku formuoti ~4-5cm gilesnes lubas, ar šiektiek nuleidinėti liuką (jau buvau skyręs nemažai laiko ir jėgų liuko sandarinimui su plėvele).

Kolkas viskas lyg ir neblogai, o sandarumas ir kita kokybė pasimatys po pirmos žiemos eksplotavimo.

 

8 komentarai “Laiptai į palėpę

 1. Aš irgi pastebėjau, jog šiltų palėpės laiptų nebūna. Ar 3 cm ar 6 cm apšiltinimo sluoksnis kelia juoką. Kaina auga eksponentiškai. Kai stogą šiltini daugiau nei 25 cm, tai tas liukas su 3cm kaip žaizda. Pasidalink, kai sugalvosi kaip padaryt apšiltintą liuko liuką 🙂

  Patinka

 2. Manau šiltinimo storis, nėra toks kritinis dalykas, kaip sandarumas. Kaip pasiekti sandarumą, tokį kokį užtikrina šalia esanti plėvelė? Matyt reiks kiekvieną žiemą liuką apklijuoti juostele, kaip kad klijuodavome langus senais laikais.

  Patinka

  • Pats liukas turi siokia tokia tarpine, galima uzdeti dar papildoma tarpine kitoje plokstumoje, bet taip, norint visiskos hermetizacijos, reiketu uzklijuoti viska aklinai, tik manau, jog tai nelabai pavyks, nes uzdejus gipsa, ant liuko remo krasciuko, dar planuoju deti medini apvada, kad minimalizuoti tarpuka iki remo krasto (tai oras judes po mediniu apvadu, nebent ji ant silikono klijuot 🙂

   Patinka

   • arba dar galima pasidaryti vatos dangti uzdaryti anga is virsaus. Tarkim tai butu vatos ir osb plokstes sumustinis, kur osb plokste butu isorej, vata viduj. Vata dengtu visa anga, dalis vatos butu ‘ilindusi’ i laiptu anga minimizuot oro judejima. Toks dangtis net galetu but varstomas

    Patinka

 3. Norėjau pasiteirauti, kaip sekasi nuo paskutinio laiptuko užsiropšti į palėpę. Ne per aukštai? Gal reikėjo papildomą laiptelį sumontuoti? Nors tikriausiai nepavyktų jo normaliai pritvirtinti į OSB „dėžę“. Tiesa, brangesni FAKRO laiptai turi po dvi ar net tris tarpines. Tokie turėtų būti sandaresni. Viršuje pasidarykite dangtį iš ekstrudinio polistireno. Šiaip tvarkingai padarytas darbas. Pagarba.

  Patinka

  • mano atveju, problemu nesudaro, nes savotiskas laiptas susidaro is blokelio ( matosi https://aenamas.files.wordpress.com/2016/07/2016-07-06-19-43-11.jpg?w=370&h=&crop=1 )

   taip patys brangiausi Fakro laiptai turi 3 tarpines, bet kaip ir rasiau auksciau – jie visi apsiltinti yra juokingai mazai, tad mano atveju, visiskai nera prasmes imti “sustresni“ modeli. Beje, sandarumo testo metu, liukas nebuvo papildomai uzsandarintas, ir mano didelei nuostabai, ta viena tarpine savo darba atliko lyg ir neblogai (tiesa, uzrakto metaline plokstele siektiek pagilinau, kad liukas galetu prisispausti dar didesne jega). Jei ta vienintele esanti tarpine butu vientisa, o ne sudaryta is 4 juosteliu kurios kampuose nera tokios sandarios, o is vienos vientisos – viskas butu dar geriau. Virsauje planuoju pasidaryti dangti is daug vatos ir osb 😉

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s