Dujų kondensacinis katilas ir jo pajungimas.

Projektuojant namą, jau žinojome, kad jis bus šildomas duju kondensaciniu katilu, iš tikrųjų, kito šildymo šaltinio net nesvarstėm, nes iki pat sklypo ribos ateina dujų trasa.

Dujų katilą pirmiausiai rinkomės pagal parametrus, labai smarkiai nežiūrint i Brandą. Šiuolaikiniai namai yra ganėtinai šilti ir sandarūs, o energijos poreikis ganėtinai mažas, tad atrodytų, kad  namui pilnai užtektų  mažo galingumo katilo, tačiau jei karštas vanduo boileryje šildomas taip pat dujinio katilo pagalba – katilo galia tiesiogiai proporcinga kaip greitai tas vanduo bus šildomas.

Mano pasirinktas katilas CHAPPEE PLATINUM+ HTE 1.24 V (2.4-24 kW)  yra  24kw galingumo su moduliacija 1:10, tad kitaip sakant jo galingumas yra nuo 2,4kw iki 24kw pagal poreikį. Katilai parsiduoda su keliom komplektacijom, su horizontaliu kaminu  ir su vertikaliu,  tai ir kaina šiektiek varijuoja, nes daugiau/mažiau komplektuojančių dalių. Taip pat į standartinį komplektą įeina lauko temperatūros daviklis. Šis katilas žinomumu beabėjo nusileidžia kitiem gamintojam, kurie marketingui skiria didžiulius pinigus, bet mano galva šitas katilas yra tame pačiame lygyje kaip Viessmann, o kaina yra geresnė.

 

Chapee (Tariasi Šapy) katilai – Prancūzų produktas, visi katilo viduriai ir naudojami brandai sukuria patikimumo pojūtį. Šių katilų atstovai Lietuvoje UAB Elstava. Vytautas Mob. 370-686-30101 profesionaliai patars.

Jau mūrijant kaminą vienoje iš ventiliacinių šachtų buvo lygiagrečiai dedamas kaminėlis garam – Polipropileninis vamzdis su specialiais centruojančiais žiedais, pačioje ventiliacijos šachtoje. Apatinė detalė ,taip pat, stacionariai buvo įstatyta mūrijant visą kaminą, dėja, kai atėjo laikas montuoti dujų katilą susidūrėm su problema – katilas kabinamas ant sienos, kuri yra žymiai giliau nei iš kamino išlendanti polipropileno alkūnė. Žinoma visada galima panaudoti daugiau vamzdžio, tačiau ta mintis man nepatiko ir po kelių pamatavimų paaiškėjo, kad jei iš pačio kamino vamzdis išlys kita kryptim, jis bus idealioje trajektorijoje dujų katilui.

Iškart po Katilo pastatymo i vietą, Skominta sumontavo dujų vamzdį  ir pajungė jį į katilą (kitas galas buvo tiesiog išvestas į Dujų dėžutę).

 

Katilo aprišimą, kaip ir  visos katilinės aprišimą, dariau pats su Tėčio pagalba.

Didžioji dauguma informacijos apie šį katilą pateikiama Prancūziškai, žinoma yra instrukcija Anglų kalba, na ir šiektiek info Lietuviškai, dėja aiškinantis kiekvieno vamzdelio reikšmę neapsiėjau be Elstavos komentaro, tad jei kažkam tai bus naudinga :

1. Nupylimo atvamzdis
2. Paduodama į šildymo sistemą
3. Niekas nesijungia (aklė aptarnavimui)
4. Paduodama į tūrinį karšto vandens šildytuvą
5. Dujos
6. Vandentiekis (šaltas vanduo sistemos papildymui)
7. Grįžtama iš šildymo sistemos
8. Drenažas nuo automatinio apsauginio/atbulinio/papildymo vožtuvo
9. Grįžtamas iš tūrinio karšto vandens šildytuvo

Kartais daro ir taip, kad ant 9 dedama aklė, o prie 7 jungiamas trišakis, ir į jį sujungiamos grįžtamos iš šildymo sistemos ir iš tūrinio karšto vandens šildytuvo.

katilo-amzdeliu-reiksmes

Finale viskas gavosi maždaug taip.

 

 

Po šio etapo beliko derintis dokumentaciją, dėl pačio dujų paleidimo su ESO, o tai užtruko beveik 2mėn… Kadangi oras už lango vis vėso, teko pradėti bent, šioki tokį šildymą su elektriniais vėjaliais.

Ir štai pagaliau 2016-11-18 Elstavos meistras  atvyko katilo paleidimui (beje, kaip ir visur, ši paslauga kainuoja papildomai, ir tik jų pajungimas suteikia katilo garantiją), o name įsivyravo šiluma. Prieš viską paleidžiant  patikrina ar sandarus kamino pajungimas, ir ar gerai  sujungta visa kita. Kadangi tiek lauko temperatūros daviklį, tiek visus kitus katilo laidų pajungimus jau buvom pasiruošę, šis procesas neužtruko.

20 komentarų “Dujų kondensacinis katilas ir jo pajungimas.

 1. Sveiki,

  Kiek ESO paprašė už dėžutę ir kiek mokėjote Skomintai už sklypo + vidaus dujotiekį?
  Kokia garantija Chapee katilam?

  Patinka

  • Na, Eso, nera tiesiog “Kainos uz dezute“
   Ikainio dalis nepriklausanti 200.79eur
   Ikainio dalis uz kiekviena metra 11.79eur
   Ir veliau jei gerai atsimenu kai pasirasinejau jau galutine sutarti mokejau dar ~240eur

   VIdaus dujotekio projektas 110eur
   Lauko dujotekio projektas 110eur
   Geodezine nuotrauka 100eur
   Vidaus dujotekio montavimas ir pridavimas 400eur (nepriklauso nuo metrazu)
   Pozeminis ivadas i pastata 160eur
   Leidimai ir ivado pridavimas 100eur
   sklypo viduje tiesiamo vamzdzio kaina 18eur/m, arba 10eur/m jei zemes darbus darot patys.

   Chapee garantijos laiko dabar nepamenu, patikslinsiu vakare.

   Patinka

   • Ačiū už info 🙂

    Kaip matau nieko nepasikeitė nuo ESO sukūrimo, dujininkai ir toliau laikosi monopolinių kainų.

    Patinka

   • “Ikainio dalis nepriklausanti 200.79eur“
    “Ikainio dalis uz kiekviena metra 11.79eur“

    Jei dežutė jau buvo – kas čia per ESO mokestis? Ir kokius metrus ESO skaičiuoja? Sklype juk vedė kita firma.

    Patinka

   • CIa eso kaina uz vidutinio slegio dujotiekio atsaka iki Dezutes. CIa tokia keista situacija, duju dezute stato ir sklype visus darbus atlieka ESO patvirtintas UAB. Tada as moku ESO uz tai kad atvestu iki dezutes vamzdi, ESO kaip rangova pasirenka ta pacia UAB kur man viska dare, jie pakloja vamzdi iki nuo dezutes iki magistralinio vamzdzio, bet kadangi negali daryti isikirtimo, vel viska uzkasa (arba gali palikti visa ta purvyna iki kol Eso galutinai viska susiderins ir arvyks padaryti ikirtima (mano atveju pora sav). Tada ESO vel viska atsikase ir padare isikirtima i magistrale ir pastate duju skaitikli dezuteje.

    Patinka

 2. Kokio dydžio katilinė pas Jus? O šiaip planuojant dujinį šildymą ką reikėtų numatyti katilinėje? Kaminas čia KKK tik įdėta poliuretano vamzdis?

  Patinka

  • Katiline mazdaug 4.7m2. Pagrindiniai dalykai planuojant katiline su duju katilu – katilines ventiliacija ( turi islyst uz kraigo, tiesiog skyles per siena neuzteks), katilines lango dydis pagal dujininku reikalavimus (priklauso nuo m2), na ir aisku garu salinimo kaminelis ( ar kiaurai siena ar per ventiliacine sachta). Pas mane KKK irengtas tik del visako, artimiausiu metu naudot neplanuoju.

   Patinka

   • Ar gerai suprantu, jog dujiniam kondensaciniam katilui reikia kanalizacijos. Foto neiziuriu kaip ja nuvedète?
    Kitas klausimas, del rozetes prie katilo. Ar neturi buti 50cm nuo duju ciaupo pajungimo? Aciu.

    Patinka

   • Kondensacinio katilo veikimo metu isskiria vandens garai kurie salinami per kamineli ir vanduo kuris gali but nuvedamas tiesiai i nuotekas, arba jei nera galimybes kapsi i tam skirta inda, kuri kas kazkoki laika reik ispylineti. Pas mane d50 vamzdis yra grindyse, tiesiai po katilu. Rozete turi buti per 50cm nuo vamzdzio.

    Patinka

 3. Atgalinė nuoroda: KATILINĖS REIKALAI (aprišimas) | Arturo ir Eglės namas
 4. Kažkaip nerandu atskiro įrašo apie kaminą.. Kokį tiksliai konekt kaminą montavote? T.y. kokio diametro,kiek ventiliacinių šachtų?

  Patinka

 5. Sveiki,
  norėjau sužinoti kaip laikosi Jūsų katilas, ar turėjote problemų su juo, ar rekomenduotumėte įsigyti. O gal dabar kitokį variantą svarstytumėte? Tup pačiu ar patenkinti pasirinktu boileriu?

  Patinka

  • VIskas sildymo sistemoj veikia gerai. Katilas geras. Pries menesi darytas aptarnavimas, anot meistro, tiek degiklis, tiek kiti komponentai atrodo puikiai. Statant kita nama, duju isvis nebesvarstyciau, o pasistatyciau oras vanduo su vesinimo funkcija.

   Patinka

   • Pagrinde turbut del galimybes pastata bent kazkiek vesinti per grindis + ateityje galima butu susidet saules paneles ir taip atsipiginti sanaudas.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s