KATILINĖS REIKALAI (aprišimas)

Visą katilinės projektavimą ir aprišimą su tėčiu atlikinejome patys. Apie pagrindinį katilinės irenginį Chapee katilą jau rašiau čia,  prie šio galingo katilo pirkau Drazice OKC 160/1 m²  ,kuris nuo paprasto OKC 160 skiriasi tuo, kad turi 1m2 šilumokaitį, o tai reiškia žymiai greitesnį boilerio užkaitimą (jei gerai pamenu, per testini matavimą boileris  nuo ~10c iki  60c prikaito per ~1h). Beveik visus žalvarinius sujungimus naudojau General Fittings kuriuos  pirkau iš UAB “NAURISA – A KVEDUKTS“ (Latvių firmelę, kuri Vilniuje sugeba labai neblogas kainas pasiulyt!)

Kadangi vandenį naudosim iš jau ~25m eksploatuojamo gręžinio, žinojau, kad jame yra nemažai kalkių, tad prieš užpildant sistemą vandeniu, iškart pasistačiau vandens minkštinimo įrenginį,  kurį pirkau iš http://filtrasvandeniui.lt/ ,dėja, nelabai patinka  Kinietiškas valdiklis (detaliau apie filtrą bus galimą aprašyti jau pradėjus gyvenimą).

Nuotraukos gali atrodyti šiektiek padrikos, tačiau manau tiem, kam aktualu – supras.

Katilo, boilerio ir vandentiekio aprišimo schema.

Kondensacinio katilo kamino  sujungimas.

Lygiagrečiai su katilinės aprišimu pasidariau 2 rankšluoščių džiovintuvus (gyvatukus), kurie abu turi elektrinius tenus, bei yra sujungti nuosekliai  iš atšakos prieš grindų šildymo kolektorių. Ant gyvatuku atšakos uždetą elektrinė sklendė, kuri užsidaro jei yra įjungiamas kurio nors gyvatuko el tenas. Kadangi abu gyvatukai, bei mažojo wc kriauklės, ir dušo maišytuvai,  yra ant su katiline besiribojančių sienų, nusprendžiau daugiasluoksnius vamzdžius  šiem mazgam vesti išoriniu būdų katilineje. Vizualiai katilinėje tai gal ir neatrodo labai gražiai, tačiau, tai buvo vienas iš lengvesnių ir paprastesnių variantų, sienose užteko prasigręžti skyles kiaurai plyteles ir blokelius, ir iškišti vamzdžius.

Minkštinimo filtro pajungimas neapsiėjo be nuotykių, užveržinėjant plastikinę išardomą jungtį , vieną iš jų nulaužiau.  Tad teko improvizuot ir naudoti metalą 🙂

Na ir finale katilinė atrodo taip.

15 komentarų “KATILINĖS REIKALAI (aprišimas)

 1. Atrodo tvarkingai ir taip kompaktiskai. Kaip tvirtinot, boileri prie sienos, ankeriais, kiaurai siena, cheminiai ankeriai, vistik keramika ir koki 200 kg?

  Patinka

  • Boileris pakabintas ant sienos sumurytos is silikatiniu plytu, kuri tik plytos storio, bet ties virsutiniais ir apatiniais tvirtinimo taskais isbetonuotos betono juostos su armavimu. virsutiniam tvirtinimo taskam is betono buvo iskisti stypai. Tai nebent visa siena nugrius 🙂

   Patinka

 2. Ačiū už parduotuvės nuorodą. Kaip tik šiuo metu ieškau apie santechnikos parduotuves.
  Yra klausimas dėl įvado į namą. Pas mane kyšo iš grindų PE 32 regis vamzdis. Pas jus nuotraukoje, regis, panašus. Kodėl reikia jį šiltinti? Dar – kokia žalvarinė detalė užsukta ant jo galo? Man Senukuose konsultantas pasiūlė sukti tiesiai ant vamzdžio žalvarinę detalę ir jokių pakulų ir pan nenaudoti, bet ta detalė be jokių tarpinių, ir konsultanto kompetencija neaiški.

  Patinka

  • Takara ir Semerita abi šiaurės miestelyje parduotuvės. Prašai nuolaidų 🙂 sakai gal susitarsim pigiau 🙂 Nuolaidos priklauso nuo tam tikros grupės prekių, kiekio ir gamintojų. Pabandysiu prisiminti dar kokių parduotuvių. Man šios tiesiog pakeliui būna.

   Patinka

   • SEMERITA Verkių g. 29, Ūkio kiemas 3 (Ogmios miestas),
    Darbo laikas: I-V 8:30-17:30 ; VI 9:00-15:00

    TAKARA Verkių g. 35A
    dirba darbo dienomis iki 17val.

    Patinka

  • Kalnieti: Jeigu aš gerai tave suprantu tu kalbi apie perėjimą iš PE į srėgį (kaip tu vadini žalvarinė detalė) toks pats būna ir plastmasinis, kad į tą perėjimą įsukti ventilį, pakulos bus vistiek reikalingos. Jeigu vamzdis pas tave 32, tai užteks cokolinio ventilio. O šiltinti reikia todėl, kad patalpoje yra ganėtinai šilta, o paduodamas vanduo per vamzdį yra šaltas, todėl rasoja.

   Patinka

  • Ant galo vadinama Amerikanke arba nuimamas sujungimas. Ten kur susijungia metalas i metala nieko nereikia deti. I vamdzi butinai pakulu ir pastos. Nezinauk kaip kiti bet as visada pakulas naudoju, su jomis daugiau zaidimo bet uztai laiko gerai, teflono juosta yra pavedusi kelia kart…

   Patinka

 3. Atrodo labai mazi vamzdukai visur 3/4 cia naudojot? Tikiuosi nepritruksit srauto. Dar labai geras alykas yra reduktorius, ypac kai vanduo is grezinio. Pas mane buna susvyruoja grezibio vanduo 0-6bar o po reduktoriaus visada max 2,5bar.

  Patinka

  • vamzdukai visur d16, kiekvienam kranui eina atskiras vamzdukas (isskyrus dusas + mazoji kriaukle), tad jokiu bedu tikrai neturi but 🙂 kas del spaudimo – sita sureguliuoja Hidroforas spaudimas visada buna 2-3.5baro

   Patinka

 4. Artūrai, kuo bus šildoma katilinė, ar dėsite kokį radiatorių, juk nuo dujinio katilo naivu tikėtis kad bus šilta? Sprendžiu ta patį klausimą, santechnikas siūlo dėti radiatoriu, nors man atrodo kad jis bus drungnas, nes šildomų grindų temp. žema, negi dėl 1 katilinės radiatoriaus pamaišymą dėt?

  Patinka

  • Katilineje yra pravesta siektiek grindi io sildymo vamzdzio (tamburas+ katiline konturas). Jokio papildomo silumos saltinio tikrai nereik. Pas mane nuo katilo iki boilerio (ten temperatura buna ~80c) nors ir minimalus atstumas, bet per neuzizoliuotas alkunes (ir matyt nuo pacio katilo uzkaista daugiau nei reik 😉 realiai katilinej beveik visada langas paliktas ant mikro ventiliacijos.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s