Vidaus PALANGĖS

Šalant orams lauke, atėjo laikas pilnai užsisandarinti lango mazgą, tam reikėjo ne tik apsišiltinti apatini angokraštį, bet ir susidėti vidaus palanges. Renkantis kokios pas mus bus palangės, iškarto atmečiau tuščiavidures plastikines palanges, mediniu irgi nelabai svarstėm, tad ieškojom medžio drožlių pagrindų gamintų palangių.

2016-09-22-13-40-59

 

Kaip ir Amnamas nusprendėm pasirinkti 30 cm Werzalit exclusive palanges. 11,19m  + laminavimas kainavo  251eur. VIsas palanges užsakiau  +1cm prie nišos pločio. Pirkom iš UAB VIlniaus Ejotra

 

Prieš montuojant palanges, reikėjo galutinai susitvarkyti apatinį angokraštį, keramikinių blokelių skyles per kelis kartus užtinkavau su likusiais plytelių klijais, tuomet perklijavau vidinę lango juostą , užkišdamas į paskutinį plastikinio lango griovelį, taip kad užsisandarintų ir rėmo/polanginio profilio mazgas. Pprieš klijuojant 3cm XPS lapus, gipsiniame tinke pasiruošiau griovelius,  kad tilptų palangė, kadangi niša siaurėja link lango, ties pačiu rėmu palangė į tinką įlenda po 1cm ar net giliau, bet man pasirodė greitesnis variantas įgilint tinką, nei pjaustyt palangę 🙂

Kadangi iš vidaus matėsi išlindę lango tvirtinimo kampai, XPS išpjausčiau pagal juos labai kruoščiai, nes vistik tai nemažas šalčio tiltelis Prieš užklijuodamas juostą, visus likusius tarpus užpūsdavau mažai besiplečiančiom specialiom akustinem putom (langų/durų montavimui), bei iškart klijuodavau kita juostos gala prie XPS, kadangi putos vistiek šiektiek pučiasi – su pirštais vis priglostydavau , kad juosta neprarastu stačių kampų. Vėliau po lango rėmu dar išpjoviau ploną xps juostelę, taip, kad palangė po remu palystu ~1cm.

PO pačia palange dėjau polistirolo pakistukus, kad palangė prisispaustų prie lango rėmo, ir su gulščiuku tikrinausi, kad būtų šioks toks nuolydis į kambario pusę, ir spausdavau su svoriais. Vistik ant poros palangių per  anksti nuėmiau svorius, ir keliose vietose palangė pasikėlė perdaug- teko zulinti putas ir daryti pernaują.

Visas palanges iškišinėjau i kambario pusę tiek, kad tarp  snapelio ir sienos liktu ~1cm. Sumontavus visas palanges, pradėjau užtaisinėti tuo pačiu gipsiniu tinku, o veliau glaistu, Bet kadangi kaiptik tuo metu galutinai atsisakėm minties dažyti ant neglaistytų sienų – tvarkyma perėme apdailininkai.

 

Teisybės dėlei reiktų paminėti, kad Werzalit balta spalva nėra tokia jau balta, o turi geltonum0 atspalvį (jei nežinotum, pamanytum, kad nugeltonavo nuo saulės), tai ypač pasimatė  baltai nudažius sienas.

11 komentarų “Vidaus PALANGĖS

  • Pirmine mintis buvo tokia pati kaip ir Statausodyba – dazyti tiesiai ant gipsinio tinko, juolab kad ir tinkuotojai tie patys dirbo ir ju uztrintas tinkas buvo tikrai lygus. Deja kai rasiau anksciau – teko perdarineti lubu/sienos mazga, o sienos nuo visu kitu darbu kazkiek pasizeide, tad teko paklaust saves ar mokant didelius pinigus uz grindis, duris ir pan dalykus mane tenkis tokio lygumo sienos.

   Patinka

 1. O vis gi- plastikinių palangių atsisakėte dėl nepakankamo tvirtumo, išsibangavimo, vizualumo ar kokių sąvybių? Pati šiuo metu planuoju dėtis palanges ir bandau visus už ir prieš išsiaiškinti.

  Patinka

  • pagrinde del tu plastikiniu galiku kurie uzsideda is palanges sono ir 99% matytu namu po keliu metu eksplotaciju bent vieno kampuko jau nebebuna 🙂 na ir ju pavirsius toks siektiek grubletas, norejosi lygaus pavirsiaus.

   Patinka

  • Prieš 10 metų pasistačiau rimto vokiečio plastikines laminuotas palanges.
   Jokių priekaištų – atrodo kaip naujos. (tiesa, jos šiaurės pusėje, saulės nedaug gavo)
   Bet daugiau tokių nedėsiu nes noris natūralesnio dalyko, o ne piešto medžio rašto. Naujam name – uosinės.

   Patinka

 2. Dėjom medžių drožlų palanges belgiškas, valosi sunkiai, kas nepatinka. Antram namui dėčiau greičiausiai medines, nes ir ąžuolo lentų turiu tam 🙂

  Patinka

 3. O ar palangėms turi įtakos, kokios buvo langų (istrinta ;)) Nes kol kas tai tik ieškau informacijos ir jų yra įvairiausių matmenų, bet iš esmės tai man nieko nesako 🙂 Ar čia visiškai neesminis dalykas vidaus apdailai/įrengimui? Nes svajonių palanges mano žmona jau seniai susigalvojus (beje, irgi uosio), tai kad nebūtų blogai po to :)))

  Patinka

 4. Sveiki,
  Renkamės palanges ir sudomino Werzalit palangės, bet gazdina ta nepilnai balta spalva, net gelsvokos..ar jus dabar rinktumėtės kitas palanges ar jau nebesimato tas geltonumas? 🙂 ar visgi patenkinti jomis 🙂

  Patinka

  • Labas, realiai langai 99% laiko vistiek buna uzdengti dieninem uzuolaidom, tad to skirtumo visiskai nesimato. Net ir ant tu langu kurie yra be uzuolaidu to geltonumo nebesimato/nebepastebim. In general jokiu nusiskundimu.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s