Namo energetinio naudingumo sertifikatas (A klasė)

Taigi,  ruošiant dokumentus namo pridavimui, iškyla poreikis gauti dar vieną dokumentą- Pastato energetinio naudingumo sertifikatą, kuris nurodo  kokią energetinio naudingumo klasę tas pastatas atitinka.

Dauguma senos statybos pastatų, kurie realiai yra kiauri atitinka G klasę, arba kitaip sakant yra visiškai energetiškai neefektyvūs. Na o “Naujos statybos” namai kurie turi išorinį apšiltinimo sluoksnį  greičiausiai bus C, arba B klasės.  Na, o nuo 2016m rudenio, visiems naujai projektuojamiems pastatams yra privaloma atitikti A klasės reikalavimus.

Nors A klasės siekiamybė tikrai nėra  Misija neįmanoma, tam, kad tai nebūtų tik skaičiai popieriuje, o namas ištikrūjų būtų šiltas ir sandarus reikia kreipti dėmesį į smulkmenas, kurioš išpadžių gali pasirodyti nereikšmingos, tačiau vėliau jas ištaisyti praktiškai neįmanoma, arba tai kainuoja labai brangiai.

Juk manau kiekvienas šiuolaikinio namo statytojas susiduria su neigiamu/pašiepiamu  statybininkų/senelių/draugų klausimu “KAM TO REIKIA?” Kam reikia  20+ cm  sienų/grindų/stogo apšiltinimo, juk  “Ir taip bus šilta” 🙂

Tad tam, kad suprasti kaip Labai, arba kiek energijos reikės, kad būtų šilta padės atsakyti Energetinio naudingumo sertifikatas, su detaliais skaičiavimais, o tam, kad tie skaičiavimai būtų kuo tikslesni reik surinkti apšiltinimo medžiagų, langų, durų eksploatacinių savybių deklaracijas, reik pateikti namo konstruktyva, bei patikslinti tam tikrus mazgus.

Jau seniau žinojau, kad kai kurie atskiri namo mazgai šiek tiek netempia iki A klasės, tačiau suskaičiavus viską, net ir A+ klasė visai netoli 🙂

Man sertifikatą darė individualiai dirbanti Gintarė Mikšienė +37060614236 gintare.miksiene@yahoo.com, www.tilteliai.lt atvyksta į vietą susirinkti visos reikiamos info, o vėliau bendravimas vyksta telefonu/email.

Pats sertifikatas kainuoja ~90 Eur. A klasės namui reikia tiltelių skaičiavimo, tad priklausomai nuo to,  kiek Jūsų name yra tiltelių (siena/stogas, pamatas/siena, pamatas/durys, siena/langas ir pan) kaina yra 20eur/vnt (jų name tikėtina kad bus apie 10 -12). Taigi viso būtų 90+200=290 Eur + reikalingas namo sandarumo protokolas iš akredituotos laboratorijos, kurį man jau seniau darė UAB Termas.

 Manau,  kad tai turėtų būt svarbu perkančiam būstą, bet akivaizdu, kad statant/prižiūrint namo statybą pačiam – nereikia sertifikatų kurie patvirtintų  kad tavo namas yra šiltas 🙂 tai ypač įrodo EEnamas įrašas o dar įdomesni realūs sunaudotos energijos skaičiai.
Aš kolkas turiu skaičius tik iš vieno pilno mėnesio:

2017-03men

 (Šildymui palaikoma temp ~ 22pastoviai) + karštas vanduo (ruošiamas vanduo iškart, kai tik nukrenta temperatūra žemiau nei  56 laipsniai).

Elektros pagrindiniai naudotojai: kaitlentė, orkaitė, pastoviai įjungtas rekuperatorius (tenas visai nenaudojamas).

Dujos 126 m3

Elektra 214 kWh

Advertisements

6 komentarai “Namo energetinio naudingumo sertifikatas (A klasė)

 1. arthuras1 sako:
  2015-11-16 at 08:17
  taip, neoporo 20cm,
  pamatam 15cm EPS100
  perdangai 38cm Vatos

  Vidus pamatų 5 cm kiek pamenu, grindų 20cm? Kurioje vietoje netempia A klasei?
  O tai kiek pritrūkot iki A+?
  🙂 na ir pabaigai SVEIKINIMAI 🙂

  Patinka

  • Oho kaip sekat Lidija 🙂 sienos varza pas mane apie ~R7.5
   Tam, kad butu A+, pagal mano parametrus reik sandarumo 0.65. Mano sandarumo testas buvo darytas, kai dar nebuvo pilnai irengti visi mazgai, tad teoriskai dabar rezultatas turetu but geresnis, bet nusprendziau kolkas kito sandarumo testo nedaryt.

   Patinka

 2. – “B” energinės klasės 150m2 namas per metus šildymui ir karštam vandeniui ruošti sunaudoja 25800kWh per metus.
  – “A” energinės klasės 150m2 namas per metus šildymui ir karštam vandeniui ruošti sunaudoja 13200kWh per metus.
  – “A+” energinės klasės 150m2 namas per metus šildymui ir karštam vandeniui ruošti sunaudoja 11400kWh per metus.
  – “A++” energinės klasės 150m2 namas per metus šildymui ir karštam vandeniui ruošti sunaudoja 8395kWh per metus

  bet tai kad pas Jus tada susidaro kiek?
  Dujos 126 m3 x 7.5 = 945 kwh + Elektra 214 kWh = 1159 kwh
  Ar negerai skaiciuoju? Nes jei gerai – tada vertinant sildymo sezona kaip 7 menesius ( tarkim )- pas Jus 1159 x 7 ir +30 proc ( kad pasiekti 150 kv.m dydi, pas Jus kiek matau maziau – 10500 kwh – A+ klase. Jei newklystu tada sveikinu 🙂

  Beje tie sertifikatai…. Kazkas cia nesueina…. Mums sandarumo nedare ( nenorejom ), tai is akies pripaise B klase. Sildomes ir vandeni sildome tik granulemis jau 3 sezona, niekad nebuvo daugiau negu 2.3 tonos metams. Tai kokia pas mus klase? 2300 kg x 4,4 kwh = 10 150 kwh + 9 proc ( iki 150 kv.m ) = 11 063 kwh tai tipo pas mus irgi A+ klase? pffft 🙂

  Patinka

   • Sveikinu su graziu pasiekimu “A klase”!
    Ta proga užduosiu keletą klausimų 🙂 Žinau, kad A klasė yra vertinama daugiau ne per varžų prizmę, o per kw suvartojimą, bet kažkokios gairės vis tiek kaip suprantu yra nustatytos. tarkime sienos man rodos reikia 8.33R, o pas jus ~7.6R. Tad labai įdomu, kurios vietos kompensavo tarkime šią vietą? nes Pas mane norėjo įpaišyt su tokiais pat blokeliais kaip jūsų 30cm neoporo, kad pasiekti A klasę…

    Patinka

   • Panasius klausimus ir as uzdavinejau serrifikavimo ekspertei. Ji iskart sake, kad reik bandyt ir skaiciuoti. Visos vertes suvedamos i programa, kuri ir parodo kokia galutine verte.
    Mano atveju, reikalus labai pagerino langai ir lauko durys, (bet visiem sakau, kad tai tik popieriuje).

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s